Tropikal deneyim için Juss CocoHindistan Cevizini kırıp yediğinizde damağınızda bırakan tadı vaat eden aromalı içecek, ferahlatıcı hissi ile susuzluğu gidermenin yanında vücut üzerinde ciddi anlamda olumlu etkiler bırakacak.

Klasiklerden epey uzak bir tat, biliyoruz. “Hindistan Cevizi’ni kim alacak da suyunu çıkaracak” diyenlerin yolundan gittik ve tropikal meyve hindistan cevizini sizin için raflara getirdik. Tropikal bir deneyim yaşamak için ferahlatıcı Juss Hindistan Cevizli İçeceği’ni soğuk içiniz.
 
Hindistan Cevizini kırıp yediğinizde damağınızda bırakan tadı vaat eden aromalı içecek, ferahlatıcı hissi ile susuzluğu gidermenin yanında vücut üzerinde ciddi anlamda olumlu etkiler bırakacak.
 
Yoksa siz hala denemediniz mi?
 
 
Hindistan Cevizinin sağlığa faydaları nelerdir?

Lif Deposu: Hindistan cevizi diyet lifini yüksek düzeyde içermektedir ve bu oran ortalama %61 dir. 

Diyabeti Dengeler: Hindistan cevizi kanda insülin salgılamasını ve glikoz düzeyini azaltır. Bu durum diyabetin kontrol altında tutulmasını sağlar. 

Yaşlanmayı Yavaşlatır: Hindistan cevizi kinetin ve trans-zeatin açısından oldukça zengindir, bu maddelerin anti kanserojen özellikleri dışında yaşlanmayı yavaşlattığı düşünülmektedir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Hindistan cevizi tüketimi bağışıklık sistemi açısından çok önemlidir. 

Karın Yağlarını Eritir: Hindistan cevizi karın boşluğundaki fazla yağların eritilmesine ciddi anlamda katkı sağlayabilir. Bunun dışında karındaki yağların neden olduğu hastalıkların tedavisine yardımcı olur.

Genel Sağlığa Katkıda Bulunur: Bu konuyla ilgili olarak birçok bilimsel çalışma sonucu düzenli olarak hindistan cevizi tüketiminin genel sağlık açısından birçok faydası olduğunu ortaya koymuştur.

Hindistan Cevizi Enerji Sağlar: Hindistan cevizi yağı yakarak enerjinin artmasını sağlar. Hindistan cevizinin açlık hissini bastırıcı özelliğinin dışında, vücuda doğrudan iştah azaltıcı maddeler salgılar. 

Epilepsi Hastalığına İyi Gelir: Ketonejik diyet özellikle çocuklarda epilepsi hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.  Hindistan cevizinin en önemli özelliğinden bir tanesi de bu maddeyi içerdiği için epilepsi hastalarına iyi gelmesidir. 

Hindistan Cevizi Kanserle Mücadele Eder: Modern tıp tarafından yapılan birçok laboratuvar araştırması hindistan cevizi tüketiminin kansere yakalanma riskini azalttığını ortaya koymuştur.

Hindistan Cevizi Besleyicidir: Hindistan cevizinin içerdiği su, süt ürünlerinin içerdiği yağlar kadar faydalı olduğu düşünülür. Hindistan cevizi suyu özellikle kan sağlığı için çok faydalıdır. Anne sütü ile eşdeğer laurik asit içerir.

İdrar Yolu Enfeksiyonunu Önler: Hindistan cevizinin doğal diüretik özelliği idrar yolu enfeksiyonlarıını önler. Bu özelliği ayrıca idrar akışının hızlanmasını sağlayarak enfeksiyonun ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Kolesterol Seviyesini Dengeler: Hindistan cevizi vücutta kolesterol düzeylerini geliştirmeye yardımcı olur ve kalp hastalıkları riskini azaltır. 

Hindistan Cevizi Gebelik Döneminde Son Derece Yararlı: Hindistan cevizi suyu sterildir ve hamile bayanlar için çok faydalıdır. Hindistan cevizinin bu özelliği anne ve bebeğin bağışıklık sistemini geliştirir ve başta enfeksiyon olmak üzere diğer hastalıklara yakalanma riskini azaltır. 

Hindistan Cevizi Bakterilerle Savaşır: Hindistan cevizi bakteri, virüs ve mantarları öldürmek için yardımcı olur ve bu tür hastalıklara neden olan mikropları kırmak için ihtiyaç duyulan asitleri bol miktarda içerir.

Ağız Hijyeni İçin Hindistan Cevizi: Hindistan cevizi suyu; ağız bakterilerini öldürmek, kötü nefes sorunlarını azaltmak ve genel diş sağlığını geliştirmek gibi birçok sağlığa zararlı unsurları ortadan kaldırır.

Hindistan Cevizi Kemik Sağlığını Korur: Düzenli olarak hindistan cevizi tüketimi, sağlıklı kemikler ve dişlerin gelişimini destekler. Kalsiyum ve manganezi bol miktarda içerdiği için kemik gelişimine yardımcı olur. Ayrıca osteoporoz, ince ve kırılgan kemik yapılarının oluşmasına engel olabilir.

 

Hindistan Cevizinin Saç ve Cilt Sağlığına Faydaları:

Hindistan cevizi saç ve cilt sağlığı açısından da çok faydalıdır. Bu yüzden çok yaygın olarak kozmetik ürünlerinde ve saç bakım malzemelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hindistan cevizi özellikle kuru ciltler için çok faydalıdır. Kuruluktan meydana gelen pul pul dökülmelerin önüne geçebilir. Cilt sağlığını destekler ve cildin hastalıklara yakalanmasına engel olabilir. Bunun dışında ellerdeki kuruluk için de hindistan cevizi etkili bir tedavi sunabilir.

Son zamanlarda yapılan labaratuvar çalışmaları hindistan cevizinin cilt kanserine yakalanma riskini düşürdüğünü ortaya koymuştur. Antioksidan özelliğinden dolayı serbest radikallerin cilde verdiği zararları ortadan kaldırarak sorunun kansere dönmesine izin vermez.

Hindistan cevizi kan dolaşımını teşvik ettiği için bu durum aynı zamanda direkt olarak cilt sağlığına etki eder. Kan dolaşımının hızlanması cildin içeriden daha hızlı temizlenmesini sağlayabilir. Bunun dışında cildin temizlenmesini ve genç kalmasını sağlayabilir.

Hindistan cevizinin cilt sağlığı kadar saç sağlığına da inanılmaz katkıları vardır. Saçların dökülmesine neden olan unsurların ortadan kalkmasını sağlar. Kafa derisine uygulandığında  kepek sorununu çözer. Saçların sağlıklı ve parlak kalmasını sağlar. Olumsuz hava şartlarından kaynaklanan yıpranmaları giderebilir.


Diğer Haberler
yuzde 100 meyve suyu
yuzde 100 meyve suyu
yuzde 100 meyve suyu


2018 © JUSS - Tüm Hakları Saklıdır.